21 квітня громадськість захистила Андріївський узвіз

21 квітня 2012 року Комітет на захист української мови став одним з ініціаторів захисту історичної спадщини Києва. Мова йде про Андріївський узвіз, на якому за рішенням компанії Ріната Ахмєтова «СКМ» було знесено три історичні будівлі.

Комітет спільно з низкою громадських організацій та рухів( «Сам», «Свідомо», «Захисти старий Київ», тощо) висловив свою рішучу незгоду із такою політикою київської влади щодо історичного центру Києва.

На Михайлівській площі відбувся грандіозний мітинг, де культурні діячі, дисиденти, журналісти. Музиканти. Актори, письменники об’єдналися у боротьбі за своє рідне місто.Акцію підтримали більш ніж півтори тисячі киян. Серед них були історики — Мирослав Попович, Михайло Кальницький, Володимир В’ятрович, музиканти — гурти ТНМК, Мандри, ДахаБраха, Мирослав Кувалдін, а також Олексій Мочанов та Анжеліка Рудницька.

На спільній нараді оргкомітет визначив основні вимоги до влади, за якими Київрада має накласти мараторій на будь-які забудови в історичній частині міста, Олександр Попов має піти у відставку, а кияни обиратимуть нового мера.

Громадськість пообіцяла слідкувати за діями Київради та вимагати дотримання обіцянок особисто Олександра Попова.

Додаткова інформація:

Прес-центр Комітету на захист української мови

Катерина Гладка — +38 (066) 991 60 78

У Тернополі створено осередок Комітету на захист української мови

Депутат Тернопільської обласної ради та член Комітету на захист української мови Степан Барна ініціював створення у Тернополі осередку на захист української. Саме завдяки ньому протести киян проти закону Колесніченка-Ківалова підтримають ще й у Тернополі.

Зокрема. Сам депутат був в Києві і голодував разом із іншими опозиційними політиками.

11 липня о 20:00 год. на Театральному майдані Тернополя біля тимчасового інформаційного центру, стартували ініційованні Комітетом захисту української мови всеукраїнські читання під відкритим небом на підтримку протестуючих у Києві. З лекцією виступить А.Парубій, свої твори читатиме Леся Романчук, а я ділитимусь зі своїми враженнями про голодування у Києві.

За словами тернопільчан вони планують продовжувати і розширювати свою діяльність в підтримку рідної мови.

Додаткова інформація:

Прес-центр Комітету на захист української мови

Катерина Гладка — +38 (066) 991 60 78

Під стінами Українського дому запрацював Народний університет

Комітет на захист української мови розпочав свою ініціативу по створенню Народного Університету. Тепер під стінами Українського дому діятимуть лекцію,зустрічі, із відомим діячами культури та політики.

Першими лекції погодилися прочитати громадський діяч Олександр Солонтай, активістка громадського руху «Не будь байдужим» Оксана Левкова та інші.

Оскільки містечко під Укр.домом не планує припиняти свою роботу і активісти вже визначили оргкомітет, то така ініціатива лише сприятиме кращому знанню власної історії та мови.

Тепер щодня оргкомітет плануватиме програму діяльності Народного університету, лекції та виступи відомих музикантів можуть почути усі охочі.

За словами організаторів, метою такої ініціативи є підвищення власного культурного рівня. А для самоосвіти немає нічого кращого за народний університет. Згодом його діяльність розшириться не лише на столицю, а й на інші регіони України.

Також сьогодні розпочали безстрокове голодування 5 молодих активістів.

Координатором мистецької частини Українського дому став відомий режисер Сергій Архипчук.

Додаткова інформація:

Прес-центр Комітету на захист української мови

Катерина Гладка — +38 (066) 991 60 78

Комітет на захист української мови приєднався до святкування перемоги у Конотопській битві

14 липня в Конотопі відзначили 353 роки Конотопської битви. Всього в Шаповалівку (під Конотопом) приїхало кількасот гостей. Був мітинг, молебень, музичне дійство і лише одна телекамера.

На святкуванні був присутній член Комітету на захист української мови депутат Київради і голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

Головним гостем свята був Герой України, поет і активіст Комітету захисту української мови (його створення ініціював Олесь Доній) Дмитро Павличко. Головними організаторами — ВО «Свобода».

Нагадаємо, у ході цієї війни (1658 — 1659), яку частина експертів називає російсько-українською, козаки гетьмана Івана Виговського з союзниками розбили 100 тисячну московську армію.

Додаткова інформація:

Прес-центр Комітету на захист української мови

Катерина Гладка — +38 (066) 991 60 78

Голодування під Українським домом завершено

17 липня 2012 року Комітет на захист української мови спільно з голодувальниками офіційно оголосив про припинення голодування і переведення акцію у активну фазу. Це означає, що активісти будуть поширювати свою діяльність в регіонах та активно пропагувати українську мову серед звичайних українців.

Нагадаю, що діяльність Комітету вже розширилися не лише регіонами України, а й іншими країнами, таких як Франція, США, Канада, тощо.

Протести під Українським домом тривали 2 тижні,за цей час голодувальники так і не отримали гідної уваги президента. Здоров’я молодих людей похитнули та зараз їхній стан стабілізується.

Комітет на захист української мови закликав усіх небайдужих активно долучатися до роботи, бо її вистачить усім. Вже готові приймати у себе лекції народного університету Одеса, Херсон та інші міста.

Додаткова інформація:

Прес-центр Комітету на захист української мови

Катерина Гладка — +38 (066) 991 60 78

Мовний закон таки ухвалили. Реакція — протест!

5 червня 2012 року Верховна Рада повернулася до розгляду закопроекту про засади державної мовної політики в Україні. 234 депутати прийняли закон в першому читанні.

На мітинги через Закон про мови люди почали збиратися під Верховною Радою ще вночі. Прихильники Партії регіонів місця для мітингу під Радою зайняли першими і як з’ясували пізніше журналісти отримували за це неабиякі гроші.

Комітет на захист української мови, не дивлячись на «виставлених» біло-блакитних таки вирішив виступити з активною протидією антиукраїнському законові. Захисники мови зайняли вулицю Садову і від «регіоналів» були відділені кордоном міліції.

О 7 ранку машина мистецького об’єднання «Остання барикада» привезла усю потрібну апаратуру і попри спротив міліції (яка так і не надала пояснень) поставила колонки та імпровізовану сцену просто на даху бусіка.

Акція розпочалася близько 9 ранку. До неї долучилися видатні актори, письменники, журналісти, політики, режисери, дисиденти. Взяли участь дисиденти — Євген Сверстюк, Левко Лук’яненко, журналісти — Юрій Стець, Микола Княжицький, письменники — брати Капранови, Ірена Карпа, Артем Полежака, політики- Олесь Доній, Віталій Кличко, актори — Євген Нищук та інші.

Представники «Беркута» усіляко перешкоджали проведенню акції, почалися сутички, проти громадян було застосовано слізогінний газ.

Не дивлячись на активний спротив, законопроект ухвалили у першому читанні. Кілька людей постраждали у бійка з представниками спецпідрозділу.

Комітет на захист української мови розпочинає Всеукраїнську масштабну акцію проти закону Колесніченка-Ківалова та закликає усіх прийти під Український дім.

Після акцію машину «Останньої барикади» затримує без жодних пояснень міліція і близько години намагається її оштрафувати ніби-то за неправильну парковку о 7 ранку. Завдяки журналістам і посиленій увазі громадян машину відпускають. Транспортний засіб є власністю нардепа Олеся Донія.

Нова загроза для української мови

2 липня 2012 року на погоджувальній раді була нова загроза ухвалення закопроекту Колесніченка-ківалова, тому Комітет на захист української мови спільно з низкою громадських організацій ініціював акцію протесту від Комітетами Верховної Ради. Проте, як тільки мітингувальники завершили акцію законпроект таки ухвалили.

За законопроект проголосували 248 депутатів.

Після голосування депутат від НУНС Лілія Григорович заявила: «Вони зробили це з порушенням регламенту, розставили своїх мордоворотів, і ухвалили у другому читанні (законопроект про мови) в редакції першого читання».

Депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий на питання журналіста «Як це називається», відповів: «Голосуванням».

Відповідаючи на зауваження про те, що голосування відбулося з порушенням, регіонал сказав: «Ви мене ще будете вчити голосувати. Мене обирала Партія регіонів, а не ви».

Голосування відбулося у перші хвилини пленарного засідання. Перед цим депутати від Партії регіонів, які зазвичай беруть участь у силових протистояннях, зайняли місця в ложі уряду.

Під Українським домом розпочалася масштабна акція протесту проти законопроекту, п’ятеро опозиційних депутатів розпочали голодування. Вже ввечері до них долучилися громадські активісти та небайдужі українці.

Комітет на захист української мови, хоча і з перешкодами і затримками таки встановив перед сходами в Український дім машину «Останньої барикади» разом із відповідною технікою.

Громадяни не збираються розходитися допоки їхній протест проти антиукраїнського рішення Верховної Ради не буде почуто. Поки-що ані Віктор Янукович, ані Володимир литвин своєї позиції не повідомили.

Протестувальники під Українським домом залишаються ночувати. Один з учасників Комітету, — Олесь Доній, — висловив свою підтримку молоді.

Ведучим безстрокової акції під Українським домом став «голос Майдану» актор Євген Нищук.

Житомиряни створили осередок Всеукраїнського комітету захисту української мови

5 липня у конференц-залі житомирської обласної бібліотеки,зібралася ініціативна група міста, аби обговорити ситуацію, що виникла нині в країні через прийнятий ВРУ законопроект Ківалова-Колісніченка. Continue reading