По Києву працював Літературний автобус

За ініціативою народного депутата Олеся Донія в Києві вперше проведено акцію “Літературний автобус”. Відповідно розмальований автобус курсував вулицями Києва, його пасажири – поети. Вони влаштовували мобільні поетичні вечори, читали не тільки власні вірші, а й співали. Знайомили жваву аудиторію із сучасною українською поезією – брати Капранові, Олег Коцарев, Сергій Пантюк, Олександр Демченко, Анжеліка Рудницька, Світлана Поваляєва, Артем Полежака та багато, багато інших.
Літературний автобус відвідав київські гімназії та дитячі будинкт, а також попрацював в ролі маршрутки перевозивши слухачів з Петрівки на Троєщину. Дорогою читали їм вірші.

Співорганізаторами акції виступили Всеукраїнський комітет захисту української мови, “Мистецьке об’єднання Остання Барикада”, видавництво “Грані-Т”. Літературну підтримку забезпечували видавництва Зелений Пес, Критика, Нора-Друк, Факел, Піраміда.

130523 Lit avtobus
130523 Lit avtobus - Kontrakrova
Літературний автобус на Контрактовій площі (відео)

Відбулись всеукраїнські Шевченківські читання

Продовжуючи відновлену минулого року традицію читати вірші Тараса Шевченка в день коли, згідно з його заповітом, прах Великого Пророка було перепоховано в Україні, 22-го травня відбулись Шевченківські читання по всій Україні і навіть за її межами. Читання проводили громадські активісти Всеукраїнського комітету захисту української мови в Києві, в Івано-Франківській області, в Чернігівській області, в Донецьку, Кіровограді, Луцьку, Сумах, Тернополі, Херсоні, Чернігові та інших містах України. Шевченківські читання також відбулись в столиці США Вашинґтоні завдяки ініціативі членам Товариства української студіюючої молоді ім. М. Міхновського.

130522 Chytnia - Lutsk DSC_0061

Луцьк

130522 Chytnia Kherson 01

Херсон

130522 Chytnia Kirovohrad 01

Кіровоград

130522 Chytnia Kyiv 01

Київ

130522 Chytnia Sumy 01

Суми

130522 Chytnia Ternopil 01

Тернопіль

130522 Chytnia Washington 01

м. Вашинґтон