Одеситам пропонують вивчати українську мову безкоштовно

В Одесі проект «Безкоштовні курси української мови – навчи друга розмовляти українською» стартує в четвер, 28 листопада о 18.00. Усі охочі протягом 6 місяців навчатимуться долати мовний бар’єр та розмовляти правильно. Continue reading

Найвідоміший український казкар Сашко Лірник завітає до Луганська

У рамках проекту «Безкоштовні курси української мови – Навчи друга розмовляти українською» 27 листопада заслужений працівник культури України Сашко Лірник зустрінеться  з мешканцями Луганська. Continue reading

Здійснено безкоштовну передплату журналу “National Geographic” для 15 закладів у Дніпропетровську

За сприяння осередку Всеукраїнського комітету захисту української мови у Дніпропетровській області додатково здійнено безкоштовну передплату на україномовний природознавчий журнал “National Geogrphaic” для 15 закладів і осіб Дніпропетровського регіону:

 • Днiпропетровська мiська дитяча клiнiчна лiкарня №6 (дві підписки)
 • Нiкелев Олександр Федорович (дві підписки)
 • Обласна бiблiотека для молодi iм. Свiлтова
 • село Старi Кодаки, сiльська бiблiотека
 • Днiпропетровський районний будинок “Сiм’я”
 • Днiпропетровський дитячий будинок-iнтернат
 • Днiпропетровська санаторна ЗОШ iнтернат № 5
 • Дитячий будинок сiмейного типу Кулаковськоi Л.В.
 • Карноза Сергiй Петрович (дві підписки)
 • гематологiчне вiддiлення, Днiпропетровська обласна дитяча клiнiчна лiкарня
 • травматологiчне вiддiлення, Днiпропетровська обласна дитяча клiнiчна лiкарня
 • онкологiчне вiддiлення, Днiпропетровська обласна дитяча клiнiчна лiкарня

У Херсоні презентують альманах сучасної української поезії

20 листопада в Херсоні в рамках проекту «Безкоштовні курси української мови – Навчи друга розмовляти українською» відбудеться презентація Альманаху молодої української літератури «Знак» за участі поетів Олега Коцарев та Мирослава Лаюка. Continue reading

Курси української успішно стартували в Донецьку

Gallery

This gallery contains 3 photos.

З ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови в Донецьку стартував проект «Безкоштовні курси української мови – Навчи друга розмовляти української» та в середу, 20 листопада, відбудеться заняття за адресою бульвар Шкільний, 15.

У Харкові розпочали формувати групи слухачів курсів української мови

Gallery

This gallery contains 1 photo.

Харків підтримав ініціативу Всеукраїнського комітету захисту української мови та долучився до проекту «Безкоштовні курси української мови – Навчи друга розмовляти українською».

Коаліція “КАТ” оприлюднила “Список злочинів Дмитра Табачника проти українського народу”

18го листопада 2013 р. в Києві учасники Коаліції “Анти-Табачник” представили “Список злочинів Дмитра Табачника проти українського народу.” Цей деталізований список діянь Табачника на посаді міністра освіти і науки наочно демонструє усю шкоду, завдану українському народові найбільш одіозною фігурою в теперішньому Уряді України.

В “Списку злочинів Дмитра Табачника проти українського народу” детально описано понад п’ятдесят випадків, коли Табачник на посаді міністра освіти діяв проти інтересів українського народу, проявляв чітко виражені антиукраїнські позиції, намагаючись знищувати українську мову, зневажаючи Україну і український народ. Як доведено у Списку, Табачник не тільки постійно просуває інтереси російської мови за рахунок української, а також величає радянських злочинців і зневажає борців за Незалежність України, зневажає страшну трагедію українського народу — Голодомор, розтринькує бюджетні гроші на надмірно дорогі і неякісні підручники.

Голова оргкомітету Всеукраїнського комітету захисту української мови, народний депутат України Олесь Доній заявив з цього приводу: “Останні три роки робляться завзяті, але, скажу відразу, приречені на провал спроби русифікації національної освіти. Табачник та інші провідники російського націоналізму топчуться по «святая святих» нашої освіти – українській мові та історії української нації. Проте Україна перетравлювала і не таких пригноблювачів української культури.  Російський націоналізм в Україні приречений,бо українська нація незважаючи на всі  русифікаційні потуги, обрала шлях Незалежності. Україна має власний вибір: український і європейський,  і саме такої освіти : справді української, і справді європейської потребують наші учні та студенти. І ніякі Табачники не зможуть цьому завадити. Бо Табачники приходять і відходять, а Україна була, є і буде!”

20131118_140824 C

На фото: голова виконкому Всеукраїнського комітету захисту
української мови Іван Лозовий (зліва) презентує “Список злочинів Дмитра Табачника проти українського народу”.

 

Донеччани зможуть вивчати українську мову безкоштовно

У понеділок, 18 листопада, о 18:00 відбудеться відкриття безкоштовних курсів української мови в Донецьку. Понад 30 слухачів, які записалися на заняття, протягом 6 місяців навчатимуться долати мовний бар’єр та розмовляти правильно. Continue reading

Уроки української. Практикум від знаменитостей

Gallery

This gallery contains 4 photos.

Вже близько року в Києві, Херсоні, Луганську діють безкоштовні курси української мови, ініційовані громадськими активістами. З цієї осені географія розширилась – уроки проводять в Житомирі, Кіровограді, Кременчуці, Калуші, Сумах, Севастополі. Зараз триває набір учнів в Донецьку і Черкасах, Одесі та Дніпропетровську.

Одеса і Дніпропетровськ формують групи на безкоштовні курси української

Gallery

This gallery contains 2 photos.

Одеса та Дніпропетровськ долучились до проекту безкоштовних курсів української мови «Навчи друга розмовляти українською».

У Севастополі є попит на українську мову

У Севастополі відкрилися безкоштовні курси української мови. Основна мета курсів підвищення загального рівня володіння державною мовою севастопольцями. Курси проходять під гаслом: «Навчи друга розмовляти українською». Як розповів в інтерв’ю «Дню» координатор курсів у Севастополі Богдан Мороз, уже сформовано дві групи. У першій 13 осіб, у другій – 10. Continue reading

У Києві для охочих вивчати українську мову створюють нові групи

У вівторок, 5 листопада, у Києві відбудеться формування додаткових груп безкоштовних курсів української мови, які зініціював О.Доній та Всеукраїнський комітет захисту української мови. Continue reading

Поети побували в Кіровограді та Кременчуці

Gallery

This gallery contains 3 photos.

З ініціативи активістів безкоштовних курсів української мови  поети Олег Коцарев та  Мирослав Лаюк відвідали Кіровоград та Кременчук, де презентували альманах молодої сучасної української поезії “Знак”.