Нова загроза для української мови

2 липня 2012 року на погоджувальній раді була нова загроза ухвалення закопроекту Колесніченка-ківалова, тому Комітет на захист української мови спільно з низкою громадських організацій ініціював акцію протесту від Комітетами Верховної Ради. Проте, як тільки мітингувальники завершили акцію законпроект таки ухвалили.

За законопроект проголосували 248 депутатів.

Після голосування депутат від НУНС Лілія Григорович заявила: «Вони зробили це з порушенням регламенту, розставили своїх мордоворотів, і ухвалили у другому читанні (законопроект про мови) в редакції першого читання».

Депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий на питання журналіста «Як це називається», відповів: «Голосуванням».

Відповідаючи на зауваження про те, що голосування відбулося з порушенням, регіонал сказав: «Ви мене ще будете вчити голосувати. Мене обирала Партія регіонів, а не ви».

Голосування відбулося у перші хвилини пленарного засідання. Перед цим депутати від Партії регіонів, які зазвичай беруть участь у силових протистояннях, зайняли місця в ложі уряду.

Під Українським домом розпочалася масштабна акція протесту проти законопроекту, п’ятеро опозиційних депутатів розпочали голодування. Вже ввечері до них долучилися громадські активісти та небайдужі українці.

Комітет на захист української мови, хоча і з перешкодами і затримками таки встановив перед сходами в Український дім машину «Останньої барикади» разом із відповідною технікою.

Громадяни не збираються розходитися допоки їхній протест проти антиукраїнського рішення Верховної Ради не буде почуто. Поки-що ані Віктор Янукович, ані Володимир литвин своєї позиції не повідомили.

Протестувальники під Українським домом залишаються ночувати. Один з учасників Комітету, — Олесь Доній, — висловив свою підтримку молоді.

Ведучим безстрокової акції під Українським домом став «голос Майдану» актор Євген Нищук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *