Мовний закон таки ухвалили. Реакція — протест!

5 червня 2012 року Верховна Рада повернулася до розгляду закопроекту про засади державної мовної політики в Україні. 234 депутати прийняли закон в першому читанні.

На мітинги через Закон про мови люди почали збиратися під Верховною Радою ще вночі. Прихильники Партії регіонів місця для мітингу під Радою зайняли першими і як з’ясували пізніше журналісти отримували за це неабиякі гроші.

Комітет на захист української мови, не дивлячись на «виставлених» біло-блакитних таки вирішив виступити з активною протидією антиукраїнському законові. Захисники мови зайняли вулицю Садову і від «регіоналів» були відділені кордоном міліції.

О 7 ранку машина мистецького об’єднання «Остання барикада» привезла усю потрібну апаратуру і попри спротив міліції (яка так і не надала пояснень) поставила колонки та імпровізовану сцену просто на даху бусіка.

Акція розпочалася близько 9 ранку. До неї долучилися видатні актори, письменники, журналісти, політики, режисери, дисиденти. Взяли участь дисиденти — Євген Сверстюк, Левко Лук’яненко, журналісти — Юрій Стець, Микола Княжицький, письменники — брати Капранови, Ірена Карпа, Артем Полежака, політики- Олесь Доній, Віталій Кличко, актори — Євген Нищук та інші.

Представники «Беркута» усіляко перешкоджали проведенню акції, почалися сутички, проти громадян було застосовано слізогінний газ.

Не дивлячись на активний спротив, законопроект ухвалили у першому читанні. Кілька людей постраждали у бійка з представниками спецпідрозділу.

Комітет на захист української мови розпочинає Всеукраїнську масштабну акцію проти закону Колесніченка-Ківалова та закликає усіх прийти під Український дім.

Після акцію машину «Останньої барикади» затримує без жодних пояснень міліція і близько години намагається її оштрафувати ніби-то за неправильну парковку о 7 ранку. Завдяки журналістам і посиленій увазі громадян машину відпускають. Транспортний засіб є власністю нардепа Олеся Донія.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *