Житомиряни створили осередок Всеукраїнського комітету захисту української мови

5 липня у конференц-залі житомирської обласної бібліотеки,зібралася ініціативна група міста, аби обговорити ситуацію, що виникла нині в країні через прийнятий ВРУ законопроект Ківалова-Колісніченка.

 Після тривалих дискусій та обговорень, до яких долучилися викладацько-професорський склад ЖДУ імені Івана Франка, що й ініціювало проведення зборів, представники опозиційних політичних сил, які нині пікетують під стінами ОДА,  представники творчої інтелігенції міста та громадських організацій, було прийнято рішення про створення місцевого осередку Всеукраїнського комітету  захисту української мови

Організаційне засідання Комітету вів доктор філологічних наук, професор Віктор Мойсієнко.

На зборах були присутні близько ста  осіб, що приблизно відповідало кількості учасників акції, що проводився напередодні ввечері на майдані Корольова.

Наразі, основне завдання комітету – моніторинг мовної ситуації в області, оперативне реагування на будь-які прояви дискримінації державної мови в країні, координація діяльності всіх небайдужих мешканців Житомирщини щодо участі у всеукраїнських та місцевих акціях на захист української мови.

Учасники засідання ухвалили:

1. Звернутися до голови Житомирської обласної державної адміністрації С.М.Рижука, голови Житомирської обласної ради Й.А. Запаловського, Житомирського міського голови В.М. Дебоя, секретаря міської ради Н.П. Леонченко, депутатів Житомирської обласної та міської ради як представників місцевих громад із вимогою в тижневий термін скликати позачергові сесії та ініціювати на сесіях звернення до Президента України В.Ф. Януковича ветувати законопроект Ківалова – Колесніченка «Про засади державної мовної політики». Також провести зустрічі з представниками наукової та творчої інтелігенції Житомирської області з приводу можливих наслідків упровадження законопроекту.

2. Обговорити на засіданні громадських рад при Житомирській обласній державній адміністрації та Житомирській міській раді за участю науковців, фахівців із проблем соціолінгвістики, державно-мовного будівництва можливі наслідки впровадження законопроекту.

3. Обговорити та висловити позицію щодо наслідків упровадження законопроекту на засіданнях обласних осередків національних спілок письменників, краєзнавців, композиторів, художників, архітекторів та ін.

4. Просити виділити ефірний час на Житомирському державному обласному телебаченні для висвітлення позиції представниками громадськості міста з приводу можливого впровадження законопроекту Ківалова – Колесніченка «Про засади державної мовної політики».

Резолюція

Житомирського осередку

Всеукраїнського комітету захисту української мови

від 5 липня 2012 року

у відповідь на ухвалення Верховною Радою України 3 липня 2012 року законопроекту Ківалова – Колесніченка

«Про засади державної мовної політики»

Комітет констатує:

1. Обговорення законопроекту продемонструвало нехтування владою наукових рекомендацій та висновків вітчизняних і закордонних експертів.

2. Форма ухвалення цього закону показала абсолютну зневагу провладної депутатської більшості до верховенства права в Україні.

3. Зміст цього документу вже розколов суспільство й несе однозначну загрозу державній цілісності України.

4. Комітет звертається до Президента України з вимогою ветувати законопроект Ківалова – Колесніченка «Про засади державної мовної політики».

20 Хвилин

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *