Зняли фільм про повстанського ватажка Михайла Гаврилка

У Києві покажуть дві серії щойно знятого документального кіно про уродженця Полтавщини, який присвятив життя боротьбі з Російською імперією.

Стрічку “Стеком і шаблею” представлять 7 лютого в Червоному залі київського Будинку кіно на творчому вечорі Романа Коваля, адже знята вона за мотивами його історичного нарису “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею”. Ця книга цьогоріч висунута на здобуття Шевченківської премії.

“Дослідник народних повстань Роман Коваль не тільки нагадав широкому загалу про Холодноярську Республіку, а й вернув із забуття постать Михайла Гаврилка – скульптора і поета, який був командиром Українських січових стрільців і військ УНР”, – каже співорганізатор вечора, Народний депутат Олесь Доній.

Слово “стек”, використане в назві книги, а відтак і фільму, означає дерев’яне скульпторське знаряддя.

На прем’єрі будуть письменник Василь Шкляр, народний депутат Олесь Доній і, звісно, творці фільму – Роман Коваль, Володимир Бондаренко і Валерій Тетерятник.

У фільмі використано документальну хроніку Першої світової війни, думки експертів, кадри документально-художнього фільму “Бій за гору Маківку”. Дія відбувається в Полтаві, Миргороді, Петербурзі, Києві, Львові, Болехові, Кракові, Парижі, Фрайштадті, а також на Козацьких Хуторах, де народився Михайло Гаврилко.

В постановочних сценах взяли участь члени Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” зі Львова та чигиринської Військово-історичної організації “Бастіон”.

Організаторами заходу є Національна спілка кінематографістів, Історичний клуб “Холодний Яр”, Мистецьке об’єднання “Остання барикада” та Всеукраїнський комітет захисту української мови.

Показ – 7 лютого 2013 року о 18:00. Вхід вільний.

Северин НАЛИВАЙКО, Gazeta.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *