«Карпатія» зіслала на Коломию зірковий вертеп

У Коломиї відбувся всеукраїнський фестиваль вертепів, маланок, гуртів колядників «Карпатія». У місті над Прутом організували його вперше. ініціатор проведення фестивалю — народний депутат України Олесь Доній, організатори — мистецьке об’єднання «Остання барикада», Всеукраїнський комітет захисту української мови, Коломийські райдержадміністрація та міська рада. Фестиваль «Карпатія» організовують уже сьомий рік поспіль. Тричі його проводили в Івано-Франківську, двічі — в Києві та в Яремчі.

У переддень старого нового року до Коломиї з’їхалося 15  вертепів з Івано-Франківської області. Основною окрасою фестивалю був зірковий вертеп, в складі якого виступали відомі українські політики, журналісти та музиканти. Роль ірода зіграв Антін Мухарський, одним із Пастушків стала Анжеліка Рудницька, Янголами — письменниця Світлана Поваляєва та телеведуча Соломія Вітвіцька. Автором сценарію та режисером фестивалю є письменник Сашко Лірник, який сказав, що писати його було досить складно, але результатом він задоволений. «Як на мене, він вийшов вдалим. Впевнено можу сказати, що це найкраще за всі попередні роки».
Актор, телеведучий, шоумен Антін Мухарський вперше відвідав Коломию і був вражений побаченим. Тішиться, що українські традиції не занепадають, і хотів би, щоб по всій Україні так цінували різдвяні звичаї, як на Прикарпатті.
Вже сьомий рік поспіль незмінним ведучим фестивалю вертепів «Карпатія» є актор та «голос Майдану» в 2004 році Євген Нищук. Каже, що кожного року дізнається все більше про різдвяний колорит. Тому участь у фестивалі називає не роботою, а задоволенням.
Зірки українського шоу-бізнесу були захоплені різдвяною феєрією свята на Прикарпатті. і політично-саркастичний сценарій не давав нудьгувати, і Коломия дуже сподобалася героям зіркового вертепу.
— Я вперше беру участь у цьому фестивалі, — зізнається Соломія Вітвіцька. — Коломия мені дуже подобається. Тим більше, в цьому місті живе мій дядько, якого я вже встигла провідати. Однозначно, Коломия вже стала столицею вертепу.
А ініціатор проведення «Карпатії» народний депутат України Олесь Доній каже, що це родинне свято. Він розповів, що був вражений коли організували його вперше в івано-Франківську. Адже понад шість годин люди, які прийшли з родинами, дітьми, стояли на морозі і не покидали дійство.
Вертепи колядували й маланкували в центрі Коломиї до пізнього вечора. За участь у дійстві колядники отримували від меценатів солодкі подарунки. Організатори пообіцяли і наступного року провести цей всеукраїнський фестиваль на теренах Івано-Франківщини.

У Коломиї відбувся фестиваль “Карпатія”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *