В Одесі «братався» Захід і Схід України (фото і відео)

У День Соборності одесити передадуть у Київ прапор України з одеським гербом.
Прапор пошили з шматочків тканини, на яких бажаючі залишили побажання рідній країні

В Одесі біля Воронцовського палацу “братався” Захід і Схід України. Саме такою була ідея флешмобу, проведеного Одеською філією творчого об’єднання «Остання Барикада» та громадської організації «Своя Правда». Дві групи учасників з синіми і жовтими накидками, що символізують Схід і Захід нашої країни, з державними прапорами і патріотичною символікою пішли один одному назустріч через Тещин міст.

З вигуками “Слава Україні – Героям слава!”, “Україна Соборна – навіки разом” синя і жовта колони возз’єдналися, обнялися і заспівали Гімн України. Всі учасники біля величезного прапора України вишикувалися в живий “ланцюг єдності”, взявшись за руки на Тещин міст під музичний супровід одеської формації патріотичного позитиву “Друже музико”. Після цього кожен бажаючий міг написати на синій і жовтій тканині побажання для України в день Соборності. Сьогодні вночі всі шматочки матерії пошиють у великий прапор України і передадуть до столиці. І вже власне в День Соборності України на мосту Патона буде розгорнуто прапори, які передадуть з різних областей. Одеський прапор буде відрізнятися від інших – художниця Аліна Біда намалювала на ньому герб міста.

Більшість флешмоббери – це молоді люди, втім, до молоді підключилися навіть пенсіонери. Також приєднувалися до флешмобу перехожі, що прогулюються недільним днем ​​біля колонади. Особливо синьо-жовта акція привернула дітей. “Мамо, дивись, як дружно!” – Вигукнув маленький одесит, показуючи на “ланцюг єдності”. Вустами дитини, як відомо, глаголит істина, – малюк відчув суть заходу. Адже саме згуртованість та дружність українців хотіли передати організатори флешмобу і закликати до єдності скептиків.

“Всеукраїнська акція до Дня Соборності називається” Разом ми – сила! “. Це свято дуже символічний. Про нього потрібно пам’ятати і навіть варто зробити цей день вихідним. Мені до душі слова організаторів київської акції:” Єдність України – в її землях, а єдність українського народу – в єдності людей “. І такими акціями ми це доводимо. І, дасть Бог, буде у нас громадянське суспільство”, – переконана керівниця одеських філій творчого об’єднання «Остання Барикада» та громадської організації «Своя Правда» Наталія Михайленко.

Джерело: 048.ua

П.С. Велика подяка Севастопольській станиці Всеукраїнського Комітету захисту української мови, завдяки підтримці якої успішно проведена акція Одеської станиці. Київська станиця була лише зв’язковою 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *