У Луганську безкоштовно навчатимуть української

У Луганську за підтримки депутата Луганської міської ради Ігоря Ліскі 28 вересня відбудуться перші лекції з української мови в рамках проекту «Безкоштовні курси української мови». 

У Луганську вже другий рік поспіль навчають української мови безкоштовно. Проект реалізується на базі Луганського Українсько-канадського центру «Відродження». Цього року курси української мови будуть проводитись спільно з Всеукраїнським комітетом захисту української мови та народним депутатом Олександром Донієм. У рамках проекту заплановані зустрічі з відомими діячами культури, кінопокази, лекції з історії, культури.

«Курси української мови, тим паче – безкоштовні, для Луганщини є дуже важливим проектом. Така просвітницька робота необхідна в нашому російськомовному регіоні. І це не тільки питання освіти, це і свобода вибору,  розвиток національної культури та ствердження української ідентичності», – говорить депутат Луганської міської ради Ігор Ліскі.

Проведення курсів має на меті становлення контактів між людьми, які вивчають українську,  а такою популяризацію української мови, літератури й культури.

Викладати на курсах зголосилися викладачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та вчителі вищої категорії шкіл Луганська.

«Ініціатива провести безкоштовні курси української мови виникла в 2012 році в межах програми «Розвитку та популяризації української мови в Луганській області», започаткованої Ігорем Ліскі та луганським об`єднанням «Просвіта». Минулорічний досвід підтвердив зацікавленість луганчан у вивченні української мови, тому вважаємо за необхідне й надалі продовжувати популяризувати нашу мову та культуру серед мешканців міста», – зазначила координатор курсів у Луганську Дора Тимошевська.

За минулий рік було проведено близько 40 занять. Вікова категорія відвідувачів курсів різноманітна: від школярів та студентів до людей похилого віку.

Курси будуть проходити щосуботи з 10:00-12:00 за адресою: вул. Матросова, 4-а. Записатись можна за телефонами: 0642 71-95-32, 050-849-1840.

Довідково:

«Програма з розвитку та популяризації української мови в Луганської області» була започаткована в липні 2012 року Луганським обласним об’єднання ВУТ «Просвіта» та депутатом Луганської міської ради Ігорем Ліскі. В рамках Програми надається організаційна та фінансова підтримка україномовним творчим та громадським діячам, які своєю діяльністю популяризують та розвивають українську мову в регіоні.

lugansk_web

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *