У Херсоні стартують безкоштовні курси української мови

herson_web2 жовтня у Херсоні у рамках проекту «Безкоштовні курси української мови» Всеукраїнського комітету захисту української мови відбудеться перше заняття.

Проведення курсів має на меті становлення контактів між людьми, які вивчають українську,  а також популяризацію української мови, літератури й культури.

«Призначення наших курсів у тому, щоб навчати наших слухачів  комунікуванню українською, сприяти подоланню людьми, рідною для яких є інша, не українська, мова психологічного бар’єру у спілкуванні українською. Більш важливим для нас є не вивчення, наприклад, граматики чи фонетики, а розширення загальнокультурного українознавчого рівня», – каже один із організаторів курсів у Херсоні Лілія Віжічаніна.

У місті курси відбуватимуться завдяки громадському активісту Олександру Базилєву та Надії Коротун, директору Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара.

Викладати на курсах зголосилися Лілія Віжічаніна, працівниця бібліотеки імені О.Гончара, та Ольга Смаліна, вчитель української мови та літератури.

Запис за телефонами: 050-684-20-17, 097-931-36-80.

Довідково: Безкоштовні курси української мови ініціював у червні минулого року Олександр  Доній – один із фундаторів Всеукраїнського комітету захисту української мови. У Києві перші такі курси працювали в Гостинному дворі, проводила їх Тетяна Печончик, викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Починаючи з 1 жовтня 2013 р. вони діятимуть у Житомирі й Кіровограді, Кременчуці, Калуші, Луганську та інших містах України.

Програму курсів укладено у Києві й розрахована вона на 36 годин. У рамках занять також заплановані зустрічі з письменниками, кінопокази, лекції з історії, культури.

Увесь проект реалізовуватиметься на засадах вололонтерства; важливу роль відіграватиме ініціативність громадськості міст, прилучення до справи регіональних осередків Всеукраїнського комітету захисту української мови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *