У Кременчуці створюють мовне середовище та безкоштовно навчають української

Безкоштовні курси української мови презентували в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського. kremenchyk-03.10.13Проект викликав неабиякий інтерес серед кременчужан: лише за тиждень на заняття зареєструвалися 34 особи замість планованих 25. Організатори запевняють, що якщо зацікавленість курсами зростатиме, то будуть створені додаткові групи слухачів.

Координатор проекту в Кременчуці Ольга Доскач розповіла, що дізналася про проект «Безкоштовні курси української мови» абсолютно випадково, і у неї відразу виникло бажання долучити до проекту увесь Кременчук. «Гадаю, для нашого міста це є вкрай необхідно. В Україні Кременчук має славу промислового російськомовного міста. Так склалося історично. У нас українська не надто вживана, але, безперечно, є люди, які цього прагнуть. Ці курси дадуть змогу кожному, хто того прагне, оволодіти на достатньому рівні українською мовою. На початку до ідеї таких курсів було скептичне ставлення, дуже мало людей вірили, що вони матимуть успіх у kremenchyk-03.10.13-1нашому місті. Насправді ж успіх неймовірний!» – поділилася вона.

Координатор проекту Анастасія Розлуцька розповіла про історію та розкрила ідею започаткування курсів: «Всеукраїнський комітет захисту української мови та безкоштовні курси української мови як важливий засіб протидії деукраїнізацієї ініціював Олександр Доній в червні минулого року після прийняття одіозного законопроекту про мови. Від ідеї до реалізації пройшов лише рік і тепер ми такі курси вже відкриваємо у великих містах країни. Звісно, більше уваги ми приділяємо районам, де звужено сферу вживання української мови (найперше – Південь та Схід України). Такі курси вже працюють в Луганську, Житомирі, Кіровограді, Калуші, Херсоні. Від сьогодні в цьому переліку також Кременчук.

Ми продовжуємо долучати інші міста. Курси вже функціонують у Києві, Севастополі, Сумах. На курси записуються люди різного віку, формальної освіти, фаху, уподобань, врешті-решт – характеру. Наша мета не лише навчити української мови, а й створити середовище, де можна буде нею вільно розмовляти. Наші викладачі вам в цьому допомагатимуть».

Також на заході виступила проректор Кременчуцького національного університету з науково-педагогічної роботи та гуманітарної освіти, професор Валентина Сергієнко. Вона наголосила, що університет завжди займав активну позицію щодо популяризації всього українського та підтримував національні проекти.

Своєю чергою Сергій Галата, за підтримки якого було започатковано у місті курси, подякував за ініціативу та побажав усім цікавих і корисних занять.

У відкритті також взяв участь депутат Автозаводської районної ради Олег Савченко, який подарував слухачам курсів довідники з української мови.

Загалом курс занять розрахований на 36 годин і включає лекції, перегляд кінострічок, зустрічі з цікавими лекторами, серед яких очікуються відомі письменники, діячі культури, представники ЗМІ.

KREMENCHUG_middlesizeЗаняття проводитиме Оксана Миколаївна Тур, доцент кафедри українознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Вона наголосила на тому, що обов’язково враховуватиме побажання слухачів курсів, щоб зробити заняття результативними і цікавими.

 

Прес-служба

Всеукраїнського комітету захисту української мови

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *