У Києві волонтери проводять безкоштовні курси української мови

17 жовтня з ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови та Олександра Донія в Києві стартував проект «Безкоштовні курси української мови», слухачі якого протягом 4 місяців навчатимуться долати мовний бар’єр та правильно розмовляти українською.

1382023_1434238333470191_127019701_n«Це те, що 20 років мала б робити держава, — говорить ініціатор курсів, фундатор Всеукраїнського комітету захисту української мови, Олесь Доній. — Половина населення України не спілкуються українською, бо не володіють нею — ми повинні просто допомогти вивчити. Людям, які хочуть опанувати українську, складно самотужки подолати психологічний бар’єр і наважитися говорити не надто чистою літературною мовою. Часто чую: ми поважаємо українську, але не хочемо її ламати, тому будемо розмовляти російською. І одна з цілей наших курсів — створення мовного середовища, де люди почуватимуться комфортно, де заохочуватимуть їхнє бажання навчатися української. Бо в нас висміюють неправильну українську, одразу звинувачують у суржику».

У Києві охочих удосконалити свої знання з української мови зголосилося 138 осіб. На сьогодні організатори курсів створюють чотири групи наповнюваністю по 25 людей. Перша група розпочне навчання 21 жовтня в аудиторії видавництва «Смолоскип». Курси розраховані на 36 академічних годин і завершаться в березні 2014 року.

DSC_35401Навчатимуть мови викладачі-волонтери Катерина Мельник, Тетяна Шептицька, Оксана Гордійчук, Марина Гогуля, Анна Загребельна, Оксана Неживенко.

Цього року проект став загальнонаціональним і, починаючи з жовтня, курси стартують у різних містах України. На зараз навчання вже відбувається у Житомирі й Кіровограді, Кременчуці та Калуші, Херсоні й Луганську. У Сумах та Севастополі формуються групи слухачів.

Активісти проекту ведуть перемовини із громадськими діячами різних міст, але пріоритетними є регіони  (найперше – Південь та Схід), де вживання української мови недостатньо поширене.

Проведення курсів має на меті налагодження контактів між людьми, які вивчають українську мову, літературу, культуру; популяризацію української мови, літератури й культури; розвиток професійних зв’язків та гуманітарних контактів між викладачами і науковцями та іншими фахівцями, які досліджують проблеми української мови, літератури, культури; створення єдиного інформаційного простору для фахівців, що пов’язані з вивченням, викладанням та популяризацією української мови, літератури та культури.

«Це те, що 20 років мала б робити держава, — говорить ініціатор курсів, фундатор Всеукраїнського комітету захисту української мови, Олесь Доній. — Половина населення України не спілкуються українською, бо не володіють нею — ми повинні просто допомогти вивчити. Людям, які хочуть опанувати українську, складно самотужки подолати психологічний бар’єр і наважитися говорити не надто чистою літературною мовою. Часто чую: ми поважаємо українську, але не хочемо її ламати, тому будемо розмовляти російською. І одна з цілей наших курсів — створення мовного середовища, де люди почуватимуться комфортно, де заохочуватимуть їхнє бажання навчатися української. Бо в нас висміюють неправильну українську, одразу звинувачують у суржику».

Програма курсів реалізовується на засадах волонтерства; важливу роль відіграють ініціативність громадськості міст, прилучення до справи регіональних осередків Всеукраїнського комітету захисту української мови.

У рамках курсів також проводитимуться лекції з історії, культури, мистецтва, кіно тощо відомих діячів культури та освіти, які долучилися до Всеукраїнського комітету захисту української мови. Власне, тематика кожного конкретного заняття буде, першою чергою, визначатися побажаннями самих слухачів. Зустрічі не нагадуватимуть шкільні уроки чи студентські заняття, де викладач щось виголошує, а аудиторія слухає і занотовує. Важливо, щоб люди якомога більше спілкувалися українською, обговорювали і політичні аспекти, і повсякденні справи. Не стільки навчання граматиці, скільки комунікування українською, подолання людьми, рідною для яких є інша, не українська, мова психологічного бар’єру у спілкуванні українською, розширення загальнокультурного українознавчого рівня є для нас головним.

На сьогодні в містах, де вже успішно діють курси, інтерес до них наростає і вже постала необхідність створювати додаткові групи. Відтак, маємо віру в те, що проект буде затребуваний серед громад й буде довготривалою подією.

Нагадаємо, що в столиці перші такі курси провидились у Гостинному дворі Тетяною Печончик, викладачем Киівського національного університету імені Тараса Шевченка.

Координує проект в Києві Олена Базилівська (050 204 42 75)

Записатись на курси можна у
Севастополі – Богдан Мороз – 097 739 62 32
Херсоні – Олександр Базилєв – 050-684-20-17
Луганську – Дора Тимошевська – 050-849-1840
Сумах – Іван Боршош – 099-959-98-29
Житомирі – Максим Вікарчук – 096 292 88 78
Кіровограді – Наталя Вельгун – 099 333 68 16
Кременчуці – Ольга Доскач – 096 371 03 59
Калуші – Олег Нижник – 067 268 48 70
Києві – Олена Базилівська – 095 20 44 275

З питань організації звертатись до керівника проекту  Анастасії Розлуцької – 067 67 222 88

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *