Кіровоградські держслужбовці прийшли на безкоштовні курси української мови

Упевнений старт Всеукраїнського проекту «Безкоштовні курси української мови» в Кіровограді об’єднав чимало зацікавлених громадян. Це спонукало організаторів до розширення кількості груп для навчання «учнів» із різним рівнем знань та потреб. «За весь період своєї педагогічної діяльності я вперше зустрічаюся з таким бажанням вивчати українську мову», – ділиться враженнями вчитель української мови та літератури Тетяна Андріївна Снідевич. Викладач розпочала навчання слухачів, для яких українська мова в силу певних життєвих обставин була іноземною.

У п’ятницю (18 жовтня) на перше заняття з української мови організовано прийшла група державних службовців обласної ради. Саме вони у своїй щоденній практиці зустрічаються з проблемами, як правильно оформити письмове висловлювання чи то усно відповісти на запитання. Слухачі цієї категорії були ознайомлені з програмою курсів, а також із поняттями «національна», «літературна» та «державна» мова. В ролі учнів державні службовці також побували, виконуючи тестові завдання.

Не змінили своїх намірів щодо вдосконалення мовленнєвої грамотності й кіровоградці, які прийшли на заняття вдруге. Дехто з учасників завітав із друзями, дослухавшись до заклику «Навчи друга розмовляти українською», що належить ініціатору Всеукраїнського проекту О. Донію.

Між слухачами цієї групи виникають дискусії, які свідчать про небайдужість до суспільних проблем. Відповіді на питання «Чи залежить щастя кожного з нас від щастя свого народу?» були надійно аргументовані та підтверджені життєвими прикладами. Наведені докази вражають: кожен із нас вважає себе невіддільною частинкою української громади. І хоча докази та приклади були переконливі, ніхто з учасників дискусії не змінив своєї першої думки. А це означає, що українці – послідовні й логічні у своїх діях, що неодмінно допоможе їм досягти поставленої мети.

Перевесло
0db40810f64cb12f1191ca729117e899_S 55

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *