Сашко Лірник розказував казки в Житомирі

Відомий телеведучий і казкар Сашко Лірник відвідав  Житомир в рамках безкоштовних курсів української мови.

Зранку відбулось спілкувався митця з колективом та вихованцями дитячого садка №65, вдень – творча зустріч у кав’ярні «Брама», а ввечері він провів майстер-клас у ЗОШ №17 для слухачів безкоштовних курсів української мови.

Передати враження від спілкування з Сашком Лірником у кількох рядках практично неможливо, бо слухати цю людину охочі діти й дорослі, незалежно від віку.

Будівельник за професією, Сашко Лірник (справжнє ім’я Олександр Власюк) знайшов себе у розказуванні казок.

«Казка – жанр, який був забутий. 20 років тому української казки не існувало. Я вирішив відродити цей жанр, і зараз вже ніхто не скаже, що української казки немає», – зазначив митець.

Сьогодні відомий український казкар Сашко Лірник проводить майстер-класи з розказування оповідок учням зі США, Німеччини, Франції, Росії, Польщі, Білорусії.

«За допомогою перекладачів я вчу іноземців розказувати казки. Україна сьогодні може експортувати не тільки труби, не тільки метал, а й інтелект. Наше – значить найкраще. Найкращі пісні, найкращі казки, найкращі дівчата. Я вчу любові, вчу пишатися тим, хто ми є», – каже казкар.

За словами Сашка Лірника перша метаморфоза трапилася з ним, коли вперше почув українську пісню.

«Мене це так пробило. Це таке багатство. Відчуття цієї краси десь на генетичному рівні. Коли почав сам розказувати й співати для дітей, відчув, що це – моє. Мої діти росли в Росії, але виросли українцями», – розповів казкар.

До речі, свій псевдонім Сашко Лірник отримав завдяки телепрограмі «Казки лірника Сашка», яка виходила чотири роки поспіль. Крім мелодійного слова, казкар володіє й музичними інструментами – колісною лірою, варганом, бубном, гітарою. Він – учасник київського гурту «Вій», має звання «Заслужений працівник культури України».

Дуже прикра, на його думку, сьогодні ситуація з українською мовою в українській державі.

«Це дивно і дико, що на 22-му році незалежності України ми маємо боротися за українську мову», – зауважив митець. І при цьому радить робити все, від кожного з нас залежне.

«Ще 26 років тому я вирішив зайнятися відродженням української казки. Цим і займаюсь повсякчас, і всі свої кошти витрачаю на це – і виступаю, і книжки пишу, і диски записую, і мультфільми, і кіно знімаємо. Я переконаний, що навіть одна людина може зробити дуже багато», – наголосив Сашко Лірник.

7 листопада о 19:00 год. в програмі Житомирського обласного телебачення «Мова про мову» дивіться інтерв’ю з Сашком Лірником.

Координатор безкоштовних курсів української мови “Навчи друга розмовляти українською” в Житомирі Максим Вікарчук 096 292 88 78.

2_630(152)2_630(153)

2_630(155)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *