У Севастополі є попит на українську мову

У Севастополі відкрилися безкоштовні курси української мови. Основна мета курсів підвищення загального рівня володіння державною мовою севастопольцями. Курси проходять під гаслом: «Навчи друга розмовляти українською». Як розповів в інтерв’ю «Дню» координатор курсів у Севастополі Богдан Мороз, уже сформовано дві групи. У першій 13 осіб, у другій – 10.

«Все йде за планом, уже набрано дві групи, що свідчить про те, що в Севастополі є попит на українську мову,» зазначив Мороз.

Навчатися української мови будуть севастопольці різного віку. У першій групі найстарший, хто бажає навчитися розмовляти українською мовою 1960 року народження, наймолодший – 1990 року.

«Об’єднує цих севастопольців бажання вільно розмовляти державною мовою. Для таких людей наші двері відчинені,» підкреслив координатор курсів.

За словами Богдана Мороза, дві групи  це тільки початок, координатор курсів у Севастополі впевнений, що в місті знайдеться чимало людей, які захочуть вивчати українську мову.

Головна проблема проекту полягає в нестачі вчителів, адже це волонтерський проект. Поки на курсах викладатиме Людмила Смоляр, український філолог. Однак, Богдан Мороз упевнений: У Севастополі знайдеться чимало ініціативних громадян з філологічною освітою, які захочуть навчити севастопольців говорити вільно і грамотно українською мовою.

Катерина ІВКОВА, Севастополь

Джерело: День

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *