Курси української успішно стартували в Донецьку

З ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови в Донецьку стартував проект «Безкоштовні курси української мови – Навчи друга розмовляти української» та в середу, 20 листопада, відбудеться заняття за адресою бульвар Шкільний, 15.

526761_5«Основне завдання курсів – допомогти слухачам подолати психологічний бар’єр і заговорити українською, –  розповідає ініціатор проекту Олександр Доній. – Важливо показати людині, що не потрібно соромитися, якщо розмовляєш з помилками – головне практикуватися», – говорить він.

Координує  курси в Донецьку громадський активіст Юрій Гулей, який зауважив, що охочих вивчати українську мову у Донецьку багато і це люди різного віку та соціального статусу.

«Минулого року наші курси працювали точково в декількох містах, цього – ми вирішили зробити проект загальнонаціональним і почали утілювати це через соціальні мережі. Найближчим часом з’являться курси ще в 3 містах. Донецький координатор Юрій Гулей сам нас знайшов”, – розповіла координатор та один з організаторів Анастасія Розлуцька.

526761_8На сьогодні у місті створюється 2 групи слухачів. Заняття відбуватиметься один раз на тиждень (дві академічних години). Курси розраховані на 36 годин і завершаться в квітні-травні 2014 року.

У Донецьку на мовні курси записалися різні люди: африканський студент-медик, який доки насилу говорить російською та знає лише одне українське слово «кохання»; 62-річна жінка, яка розповіла, що її утискували та навіть виганяли з роботи через те, що намагалася говорити на державній мові.

Викладати на курсах зголосилися українські філологи Олена Демченко, Галина Лукаш та Ірина Шингоф.

Проведення курсів має на меті налагодження контактів між людьми, які вивчають українську мову, літературу, культуру; популяризацію української мови, літератури й культури; розвиток професійних зв’язків та гуманітарних контактів між викладачами і науковцями та іншими фахівцями, які досліджують проблеми української мови, літератури, культури; створення єдиного інформаційного простору для фахівців, що пов’язані з вивченням, викладанням та популяризацією української мови, літератури та культури.

Проект реалізовується на волонтерських засадах. До проекту вже долучились 14 міст.

1384784092_doniy-012Активісти проекту ведуть перемовини із громадськими діячами різних міст, але пріоритетними є регіони  (найперше – Південь та Схід), де вживання української мови недостатньо поширене.

На сьогодні в містах, де вже успішно діють курси, інтерес до них наростає і вже постала необхідність створювати додаткові групи. Відтак, маємо віру в те, що проект буде затребуваний серед громад й буде довготривалою подією.

Запис на курси в Донецьку за телефоном –  050 923 97 45.

Прес-служба

Всеукраїнського комітету захисту української мови

http://uamova.org/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *