Запоріжці зможуть вивчати українську мову безкоштовно

Все більше людей і міст в Україні висловлюють бажання спілкуватися українською, долучаючись до ініціативи «Безкоштовні курси української мови – навчи друга розмовляти українською», що започаткована «Всеукраїнським Комітетом на захист української мови» та Олександром Донієм.

bezkoshtovni-kursy-ukrainskoi-u-zaporizhzhi-(page-picture-large)Важливою особливістю цього навчання є те, що воно відбувається у дружній атмосфері, з веселими і цікавими людьми, без примусу і напруги. Саме так дорослі та юні учасники зможуть удосконалити свою розмовну і письмову українську та почати активно застосовувати її у повсякденному житті.

Багато хто хотів би вдосконалити свою українську, до того ж, в кожного з нас є російськомовні друзі, що бажали б вивчити українську. Як добрі друзі, зрозуміло, ми хочемо розширити їх кругозір. Загальновідомо й те, що чим більше людина знає мов, тим вищий у неї рівень культури.

Мусимо констатувати очевидне – українська держава протягом 22 років майже зовсім не займалася популяризацією української мови, а нині ситуація взагалі стала загрозливою. Отож, тепер, в цих нелегких умовах функцію популяризації української мови та культури має узяти на себе громадянське суспільство. Запрошуємо всіх разом виступити з ініціативою: «Навчи друга розмовляти українською!».

Кожен із нас, окрім вдосконалення своєї мови, може взяти шефство хоча б над одним своїм російськомовним другом чи подругою і за рік навчити їх розмовляти українською. Адже людина, яка вивчила українську мову, немов відкриває для себе новий світ: нову музику, нові книжки, нові цікаві кола спілкування. Причому таке спільне вивчення є взаємозбагачуючим, ми розвиваємо і поглиблюємо нашу дружбу, допомагаючи одне одному.

Приємно, що безкоштовні курси української мови цього року стали загальнонаціональними і, починаючи з 1 жовтня 2013 року, вже стартували у більшості обласних центрів України: Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирі, Калуші, Києві, Кіровограді, Кременчуці, Луганську, Миколаєві, Одесі, Севастополі, Сумах, Харкові, Херсоні і Черкасах. Запоріжжя стане 17-м містом де відбуватимуться такі курси.

Для запорізьких учасників проект «Безкоштовні курси української мови – навчи друга розмовляти українською» стартує у четвер, 23 січня 2014 року о 17.30. Усі охочі протягом 6 місяців навчатимуться долати мовний бар’єр та розмовляти правильно.

У Запоріжжі записатись на курси та взнати додаткову інформацію можна за номером телефону 097 972 19 51, координатор Ігор Зубко і Тамара Романчук. Запис на запорізькі безкоштовні курси української мови триває.

Наразі активісти проекту ведуть перемовини із громадськими діячами інших міст. Пріоритетними при цьому залишаються області України, де вживання української мови потребує поширення.

Ігор Зубко, Z-CITY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *