Проект “Безкоштовні курси української мови”

Безкоштовні курси української мови відбуватимуться під гаслом “Навчи друга розмовляти українською!”. Навіть у самому гаслі міститься позитивний заряд, позитивний сигнал. Це гасло засвідчує, що в кожного з нас є російськомовні друзі. Але ми не проводимо, на відміну від наших опонентів, розкольницьку лінію за мовною ознакою. Ми хочемо розширити кругозір наших друзів. Бо чим більше людина знає мов, тим вищий у неї рівень культури. На жаль, українська держава не сильно дбала 20 років про те, щоб громадяни України змогли опанувати українську мову, а нині навіть і невеликі здобутки в цій царині хоче згорнути. І в таких умовах функцію поширювача української мови та культури мусить узяти на себе громадянське суспільство. Тож ми виступаємо з ініціативою: «Навчи друга розмовляти українською!». Кожен із учасників Комітету і просто небайдужих патріотів може взяти шефство хоча б над одним своїм російськомовним другом і за рік навчити його розмовляти українською. А людина, яка вивчила українську мову, немов відкриває для себе новий світ: нову музику, нові книжки, нові кола спілкування.

Для більшої системності нашої ініціативи ми оголошуємо про започаткування масових безкоштовних курсів української мови в різних куточках нашої країни (дякую за ідею Олександру Солонтаю, молодіжному громадському активісту). В Києві у Гостинному дворі (Республіка «Гостинний двір») такі курси за власною ініціативою вже започаткувала Тетяна Печончик (викладач Національного Університету ім.Т.Шевченка), за що їй велика дяка. Тож ми звертаємося до всіх, хто готовий стати волонтерами на таких курсах, і до всіх, хто готовий допомогти в їхній організації в різних містах України: долучайтеся і будемо співпрацювати!

КОНЦЕПЦІЯ проекту “Безкоштовні курси української мови”

Для отримання більш детальної інформації про проект, як записатися не курси, як стати волонтером проекту заходьте на наш сайт http://movaua.org.ua/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *